p-elbise-550x366

Kimisi ben pantoloncuyum der, kimisi de asla pantolon giyemem der, kimi de pantolon-eteksiz yapamam diyerek daha marjinal bir yaklaşım sergileyebilir. Tercihler her ne yönde olursa olsun, pantolon artık modern dönemde bayanların gardolaplarında en az bir tane bile olsa yer almakta.

Bazılarımız, pantolona cevaz verilmediği – pantolonun bir erkek kıyafeti olması ve erkeğe benzememe noktasındaki hassasiyet nedeniyle islami giyim-kuşam çizgisinin dışında olduğu- gerekçesiyle pantolona pek sıcak bakmamakta.

Bazılarımız için de pantolon, verdiği rahatlık nedeniyle üzerine giyilen bir tunikle hemen hemen her günün kurtarıcısı olmakta.

Bu iki uç arasında kalanların tercihi ise pantolon-etekten yana. Artık bir çok firma hem tesettür uygunluğu hem de kullanım rahatlığı nedeniyle kreasyonlarına pantolon-etek modelleri katmakta.

Pantolon ve eteğin son dönemde bazı tasarımcılarda rastladığım kombinasyonu ise çok farklı. Bu tarz bir kombinasyona Feradje olarak elbise tasarımlarımızda biz de yer verdik. Bu tarz bir kombinasyon hem pantolon giyme rahatlığını yaşatıyor, bu rahatlıkla birleşen etek şıklığı, orjinal bir tasarım olarak ortaya çıkıyor.

Böylelikle hem pantolon rahatlığını tesettürden taviz 
vermeden yaşayabiliyorsunuz. Belki bırakın taviz vermek 
belki de fıkhi açıdan daha uygun bir giyim tarzı 
benimsiyorsunuz.

Bahse konu kombinasyonu merak ettiniz sanıyorum; Feradje olarak merakınızı gidermek isteriz. Chanel AW12 koleksiyonu bazı ipuçları verebilir. Diğer yandan da sitemizi takip edin, ve pek yakında sitemizde gösterime çıkacak olan bu yeni modelle siz de tanışın.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s