Atıl Kutoğlu’nun, siyah ve bordo deri tasarımları İstanbul Moda Haftası FW2014 sezonuna damgasını vurdu denilecek kadar çarpıcıydı. Defilenin yaklaşık ilk 10 parçasını oluşturan deri kiyafetler tam bir deri şöleniydi. Tasarımlarda kesimlerin mükemmeliği göze çarpan en belirgin özellik olarak öne çıkıyordu.

1796610_748129065199882_1753341935_n

Kürkün oldukça üsturuplu kullanıldığı koleksiyonda kürkle garnilenen deri palto defiledeki en favori parçaydı denilse iddialı kaçmaz sanırım. 

Renk skalasındaki birbirine yakın renklerin uyumunu en güzel şekilde ortaya koyan Atıl Kutoğlu, nar çiçeği ve bordonun evliliğini diz boyu paltosuyla hafızalarımıza kazıdı. 

İki renkten oluşan etnik desenli parçalar benim tercihim olmamakla birlikte göz alıcıyldı. 

photo-2

Koleksiyondaki örme parçalar tesettür açısından muhafazakar bayanların tercih edebileceği tarzdandı. 

Yine çok cesur olmayan dolayısıyla gizemli maxi elbiseler koleksiyonu mükemmelliğe taşıyan gözde parçalar arasında yer alıyordu. 

photo

Tasarımlardaki fıstık yeşili ve açık turkuazın birlikteliğinin orantısı, bu iki rengin birbiriyle uyumunu daha bir ortaya koyuyordu.

Akşama damgasını vuran plikaşe kollu lame elbisenin yanısıra antrasit kadife elbise Atıl Kutoğlu’nun başarısını tescilleyen tasarımlardı. 

ifw2

Genel olarak Antrepo3’de dün akşam sokak modası belki de defilenin akşam olması nedeniyle siyah etrafında örgülenmişti. Belki de biz Türkler, en kolay kombinlenen, en zayıf gösteren siyahı diğer renklere daha bir tercih ediyoruz. 

Özetle; İstanbul Moda Haftası, bu yılın öne çıkan renklerinden bordo ve turuncuya vurgu yapılan koleksiyonun yanısıra sokak modasında da kalem deri etek olsun Louis Vuitton’un geçen dönem kabarık etek modelini andırır deri eteklerle olsun ilk gününü hoş bir sada ile tamamladı benim için. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s