Karınca Yuvası Tasarımları

photo-11

Bu feracede Afrika kumaşları, kedibastı kadife, ipek ve brokar kumaşlar kullanılmıştır. Ana kumaş “HÜRREM” adı verilen dökümü oldukça zengin bir tür kreptir. Yaz-kış kullanılabilecek bir krep türü olan Hürrem, feracenin arka tarafında tümüyle, ön tarafında ise siyah uzun parçalar olarak kullanılmıştır.  Tam yarasa bir tasarım olup, bedene yapışmayacak uzaklıkta her iki yandan yapılan gizli dikişle feracenin kişinin üzerinde fit durması sağlanmıştır.

photo-12

Bu feracede yine Afrika kumaşı kullanılmıştır. Kol kalıbı çok özel olarak hazırlanmış olup, mükemmel duruş için oldukça uzun süren prova çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Kol kesiminin uc tarafında yine kedibastı kadife, kolun iç kısmı ise saf ipekle astarlanmıştır. Aynı ipek kumaştan kemer çalışılmış olup, feraceye ikinci bir giyim stili ilave edilmiştir.

photo-10

Bu feracenin gövde ve kol kısımlarında Hürrem kumaşı, sağ ön tarafta başlayıp, arkada tarafta devam eden ve sol önde son bulan bir dikimle kalın bir tür saf ipek şifon kullanılmıştır. Ferace iki türlü kullanılabilmektedir: Kapişonlu ve kapişonsuz. İstenirse kapişon kısmı takılan başörtüsünün üzerine gelecek şekilde kaldırılabilir.  Diğer durumda ise sırta salınarak hoş bir zenginlik sağlanabilir omuzların üzerinde. Ayrıca iki kat swarovski taşlarla işlenmiş kemeri bulunmaktadır. Bu kemer yan tarafta agraflar yardımıyla takılmaktadır. Kemerde kullanılan inci boncuk işli kumaş, feracenin kol ağızlarında ve kapişonun tepe kısmında da yer almaktadır.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s